Rozmawiam.
Od zawsze, z lubością. Na zawsze zapamiętam rozmowy o walce, jestem wdzięczna za rozmowy ważne, cenię rozmowy w cztery oczy. A najbardziej lubię rozmowy przy kawie 🙂

Czytam.
Odkąd pamiętam, z zamiłowania. Książki trudne, wymagające. Te o historii, o przeszłości ale czasem i o rodzicielstwie, chociaż przeważnie tym trudniejszym.

Piszę.
Od dziecka, z przyjemnością. Zachwycam się ludźmi, miejscami, starymi przedmiotami, opowieściami – a potem to opisuję. Długo. Krótkimi zdaniami.

Rozmowy przy kawie to mój zawód i ogromna pasja.
Jestem dziennikarką, redaktor naczelną 6.2 Magazyn. Obecne studia na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz wcześniejsze na Akademii Obrony Narodowej pozwalają mi łączyć moje zamiłowanie do historii z reporterskim zacięciem. Do niedawna pisałam także do gazet i portali o tematyce parentingowej.

Sztuka którą się zajmuję, odzwierciedla moje wnętrze. Teatr, taniec klasyczny i jazzowy, muzyka, fotografia czy poezja – potrzebuję ich wszystkich jak porannej kawy. Jestem związana ze światem beaux-arts od wielu lat. Grałam w teatrze Scena 07, pracując w EDS Marka Egurroli współtworzyłam programy Taniec z Gwiazdami i You Can Dance, pozy taneczne szlifowałam pod czujnym okiem pani Kamy Akucewicz, śpiewam pierwszym sopranem lirycznym.

Prywatnie jestem mamą wyjątkowych dzieci. O ich wyjątkowości piszę jako Matka Kazika. Tam też dzielę się opowieściami o macierzyństwie i ojcostwie, niekiedy bolesnym i pełnym wyzwań ale nadal pięknym. A co środę, w ramach cyklu O książkach przy kawie, prezentuję pozycje książkowe o niełatwym rodzicielstwie. I o tym utraconym także.
Wieczorem, kiedy dzieci i pies już śpią, rozmawiam jeszcze przez chwilę – z mężem. A wspólnych tematów mamy ogrom! I pasje podobne. Dlatego też mój mąż, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego co pewien czas będzie tu publikował swoje wpisy gościnne.

 

Rozgośćcie się i napijcie się ze mną kawy.
Zapraszam
Marta

 

 

3 komentarze

 1. Ania Moskwa
  12 miesięcy temu

  Piękna, estetyczna strona, aż zachęca do powracania. Czekam na więcej wpisów! 🙂

  1. admin
   12 miesięcy temu

   Bardzo dziękuję Aniu 🙂

 2. Marta – sesja portretowa – agape foto
  11 miesięcy temu

  […] przy kawie”, który scala jej dotychczasowe wszechstronne działania. Do nowo powstałej strony http://www.martaspryczak.pl potrzebowała kilku zdjęć. I tak w tej historii pojawiam się ja. Mam nadzieję, że Marta […]

Zostaw odpowiedź