Macierzyństwo

KiD – naklejka ratująca życie dziecka!

Na początek garść statystyk. W 2017 roku w Polsce miały miejsce 2 822 wypadki drogowe z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W zdarzeniach tych  56 dzieci poniosło śmierć, a 3 116 doznało obrażeń*. Sporo, prawda?  Nie ważne, jak dobrym kierowcą jesteś – wypadek drogowy może zdarzyć się każdemu. Oby tylko były one jak najmniej poważne, chociaż i przy takich ratownicy medyczni mają niekiedy duże trudności z uzyskaniem informacji nt. stanu zdrowia dziecka. Rodzicie dziecka bywają w szoku, czasem ogłuszeni przez poduszki powietrzne a dzieciaki nie potrafią albo nie mogą podać ratownikom najważniejszych danych o sobie.

Dlatego powstało KiD – naklejka na foteliki samochodowe, dzięki której ratownicy medyczni mogą zebrać najważniejsze informacje od razu po przyjeździe na miejsce zdarzenia. Karta informacyjna Dziecka z pewnością ułatwi im podjęcie ewentualnych działań medycznych.

Na Karcie wpisujemy takie informację jak imię dziecka, wiek, grupę krwi czy dane osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Ale to co jest najważniejsze dla mnie – z punktu widzenia matki niepełnosprawnego dziecka – to rubryka, w której wpisujemy dane na temat chorób przewlekłych dziecka, leków które bierze itd. Wiem dobrze, że dla służby medycznej niezwykle istotną informacją jest, że moje dziecko ma padaczkę i wadę serca, bo to choroby, których nie widać! To też wiedza, którą ratownicy mogą przekazać lekarzom po ewentualnym odwiezieniu dziecka do szpitala.

Wypełnioną naklejkę należy przykleić na plecach fotelika, natomiast mniejszą, z napisem KiD, umieścić na ochraniaczach pasów lub na zagłówku fotelika – będzie to informacja dla ratowników medycznych, że na foteliku znajduje się Karta informacyjna Dziecka.

Kartę informacyjną Dziecka można otrzymać bezpłatnie w sklepach partnerskich firmy RECARO – ich lista dostępna jest na stronie www.recaro-polska.pl 

Mocno wspieram pomysł KiD. Ta naklejka może uratować zdrowie i życie Twojemu dziecku.

••
Mili, nigdy tego nie robię, ale tym razem proszę Was o udostępnianie mojego wpisu – zależy mi, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o naklejkach KiD.

••
* wg statystyk opracowanych przez Wydział Opiniodawczo-Analityczny Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

 

 

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisNadia 28tc /opowieść o wcześniaku 3
Następny WpisMaja 23tc ● fragmenty książki ZA WCZEŚNIE