Macierzyństwo

#klikajbezpiecznie – druga edycja akcji

Pokazujemy naszym dzieciom świat. Dbamy, by było on dla nich bezpieczny. Chronimy je, kiedy stawiają pierwsze kroki.
Podobnie musimy nauczyć nasze dzieci poruszania się w wirtualnej przestrzeni.

Jeżeli jesteś rodzicem ucznia szkoły podstawowej, możesz zaproponować nauczycielowi swojej pociechy dołączenie do drugiej edycji akcji #klikajbezpiecznie, zainicjowanej przez znaną z tworzenia oprogramowań antywirusowych firmę G DATA.

#klikajbezpiecznie to ogólnopolska kampania mająca na celu promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Ataki hakerskie, cyberprzestępstwa, ransomware czy spyware – przed tymi niebezpieczeństwami G DATA chce chronić najmłodszych użytkowników sieci.

Zimowa edycja, tak jak poprzednia skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Główna nagroda będzie przeznaczona na użytek szkoły. Nagrodzeni zostaną także nauczyciele i uczniowie.

Udział w akcji może wziąć każda szkoła lub grupa uczniów. Uczestnicy w zależności od wieku będą mieli do wykonania różne zadania konkursowe. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie lekcji na temat niebezpieczeństw występujących w Internecie. Celem jest pokazanie dzieciom i młodzieży jak groźne w skutkach może być m.in. podawanie swoich danych osobowych czy zawieranie wirtualnych znajomości. Ponadto, nie każdy wie jak zabezpieczyć swój komputer przed wirusami, które rozprzestrzeniają cyberprzestępcy. Dlatego właśnie powstała kampania #klikajbezpiecznie, aby wyedukować młodych ludzi i uchronić ich przed możliwymi zagrożeniami w Internecie.

Wszelkie informacje o akcji #klikajbezpiecznie  a także mnóstwo przydatnych artykułów znajdziecie na blogu https://klikajbezpiecznie.pl/

 

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisOlivier 29tc ● fragmenty książki ZA WCZEŚNIE
Następny WpisFaworki - przedwojenny przepis babci Marianny