Macierzyństwo

Matka Kazika – zmiany!

Dzień dobry.

Chciałabym opowiedzieć Wam trochę o zmianach, jakie będą miały miejsce na blogu.
Od dawna zastanawiałam się, jak spiąć w jedną całość dwie swoje działalności – to, co robię w ramach rodzicielstwa oraz to, co robię tutaj, na swojej autorskiej stronie czyli przede wszystkim wywiady.
Miotałam się czując, że nie mogę prowadzić dłużej „kofeinowego” bloga w takiej formie jak dotychczas, że to nie jest dla mnie. Zdecydowanie bardziej zaangażowałam się w Rozmowy przy kawie. Na jednym fp robiłam jedno a na drugim coś zupełnie innego. Lekkie rozdwojenie jaźni 😉 Rzecz w tym, że nie miałam pomysłu na to, co zrobić dalej z blogiem rodzicielskim…

« PONIEDZIAŁEK: nie mogę, nie umiem, nie chcę… 😭😭
   WTOREK: oszaleję, jak czegoś nie zmienię… 🤔😥
   ŚRODA: matko! to genialne! i tak oczywiste. dlaczego wcześniej na to nie wpadłam? 🤗
   *
   *
*
  💁‍♀️ gdzieś między środkiem nocy a środowym porankiem spłynęła na mnie mądrość. Światłość. Jasność. Olśnienie. 💥
No dobra, może bez przesady. Kawę po prostu wypiłam i wymyśliłam! 💣 »

Tak było ⇑

Kiedy w końcu zrozumiałam, w którym kierunku ma to wszystko iść – poczułam ulgę. Naprawdę. Blog męczył mnie już tak bardzo, że wiedziałam że są dwa wyjścia – albo coś szybko zmienię albo go zamknę.

Zmiany, zmiany…

Miałam Wam napisać, żebyście się nie martwili i że żadnych spektakularnych zmian nie planuję ale… no właśnie, było to „ale”. Blog Matka Kofeina działał już w sieci prawie trzy lata i wiedziałam, że ten „ogon” będzie się ciągnął nawet, kiedy zmienię kilka kwestii. Dlatego te drobne, kosmetyczne zmiany zaczęły się… od zmiany nazwy! Tak, 13-go w piątek blog zyskał nową nazwę – Matka Kazika. Dlaczego taka a nie inna nazwa wyjaśnię Wam w kolejnym poście. Teraz chce, żebyście tylko wiedzieli, że czuję się, jakbym wyszła poza wszystkie schematy, które narzuciłam sobie przez te trzy lata. Tak, jakbym zmianą nazwy dokonała ostatnich zmian w moim życiu prywatnym, zawodowym i internetowym.

Zmiana nr 1

To wspomniana już przeze mnie zmiana nazwy bloga na Matka Kazika

«  nowe okulary,
    nowe zęby,
    nowa nazwa bloga 🙂 »

Zmiana nr 2

Z moich dwóch adresów www zostaje tylko jeden – ten na którym teraz jesteśmy, czyli strona autorska. Na tej stronie powstała specjalna zakładka pt. Rodzicielstwo. Właśnie tam trafi większość tego, co do tej pory znajdowało się na stronie bloga (czyli matkakofeina.pl) a pierwotna strona blogowa przestanie być za kilka miesięcy aktywna.

Zmiana nr 3

Jeżeli obserwujecie mój profil fp Marta Spyrczak – rozmowy przy kawie oraz ig martaspyrczak to wiecie już, że to, co najbardziej lubię to rozmowy. Wywiady. Pogaduchy. (oraz kawę oczywiście 😉 ) Widzieliście także być może, że na tej stronie, gdzie teraz się znajdujemy, jest zakładka pt. Rozmawiam. Kolejna nowość, związana z blogiem Matka Kazika jest taka, że do wspomnianej zakładki trafią także wywiady o rodzicielstwie. O rodzicielstwie w ogóle. Także o rodzicielstwie trochę trudniejszym, ale nadal pięknym. Pojawią się zatem przede wszystkim rozmowy z rodzicami wcześniaków, dzieci chorych i niepełnosprawnych, dzieci które odeszły. Ale także o rodzicielstwie bliskości, masażu Shantala, chustonoszeniu, karmieniu piersią czy BLW – czyli o wszystkim tym, co fascynowało mnie przed narodzinami Kazika a co okazało się trudne lub wręcz niemożliwe przy dziecku z pewnymi obciążeniami.

Bez zmian.

Oczywiście nadal będę informować Was o postępach Kazika i samopoczuciu jego sióstr. W tym temacie nic się nie zmienia. Jednak schorzenia Kazika, takie jak np. MPD, padaczka czy wada serca zostaną z nim do końca życia i wielkich zmian już raczej w tym temacie nie będzie a tym samym było coraz mniej postów na stronie blogowej. Myślę, że będę Was informować na bieżąco na fp Matka Kazika a w razie potrzeby pisać tutaj, w zakładce Rodzicielstwo, dłuższe ale rzadsze posty.

Bez zmian pozostaje także to, że nie będę poruszać na blogu Matka Kazika innych tematów oprócz „okołodzieciowych”. Dlatego też, nie będę łączyć dwóch fanpejdży. Nie chcę, żeby osoby zainteresowane wyłącznie moimi „dorosłymi” projektami przekopywały się przez wpisy o dzieciakach i odwrotnie – te osoby, które szukają konkretnych informacji o rodzicielstwie, o wcześniactwie czy niepełnosprawności nie musiały tracić czasu na odszukiwanie ich w postach o sztuce czy architekturze. Umowa jest taka jak dotychczas  – fp Matka Kazika jest ‚dzieciowy’ natomiast fp Marta Spyrczak – rozmowy przy kawie jest ‚dorosły’ 😉 Ale oczywiście zapraszam Was do śledzenia obydwu moich fanpejdży 🙂

Czuję, że to dobra zmiana 😉

Powiem Wam, że te zmiany, nad którymi pracowałam przez ostatnie miesiące to był strzał w 10!
Ruszam z nową energią, ze świeżą głową i co najważniejsze z celem na kolejne lata. Jasno sprecyzowanym celem. Zapanowałam nad chaosem.
Udało mi się znaleźć wspólny mianownik dla dziedzin, które mnie interesują – to wywiady, to recenzje książek, to spotkania i rozmowy z Wami. Dziękuję, że jesteście tutaj i to czytacie. To dla mnie ogromnie ważne. Fajnie że jesteście :*

Ściskam Was ciepło
Marta

Dajcie znać co na ten temat myślicie. Czy podoba Wam się nowa nazwa? Czy może coś jest dla Was niezrozumiałe?
Jeżeli możecie podzielcie się informacją o zmianie nazwy bloga z osobami, które mogły tego nie zauważyć, będę Wam bardzo wdzięczna.

fp Matka Kazika znajdziecie tutaj ⇒ KLIK
ig Matka Kazika natomiast tutaj ⇒ KLIK

· Marta Spyrczak – rozmowy przy kawie
· Matka Kazika – o rodzicielstwie przy kawie

 

         A oto ja i mały Kazik 🙂 foto Michał Szul podczas akcji organizowanej przez Antoonovka

 

 

Share Tweet Pin It +1

Zobacz Również

#17milionów

Dodano Październik 5, 2017

Kawa na koniec roku

Dodano Grudzień 28, 2018

Poprzedni Wpis"Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" Anna Dziewit-Meller
Następny WpisDzień w którym pękło niebo - Michał