Macierzyństwo, Piszę

Matki w obronie prof. Dębskiego i jego zespołu lekarzy

Na 1 czerwca została zaplanowana akcja solidarności pacjentek z lekarzami Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Bielańskiego. Jest to odpowiedź na ataki ze strony prawicowych aktywistów w kierunku prof. Dębskiego i jego zespołu.

Od kilku miesięcy przed placówką można zobaczyć transparent, przedstawiający zwłoki martwych płodów zestawione z wizerunkiem ordynatora oddziału, prof. Romualdem Dębskim. Obrońcy życia poczętego trzymają baner z napisem: „Lekarze bez sumienia zabijają bez skrupułów”.

Matki, które urodziły swoje dzieci dzięki opiece profesora oraz lekarzy z jego zespołu, postanowiły odpowiedzieć na te zarzuty, szykując w geście sprzeciwu pikietę przed szpitalem. Organizatorki manifestacji założyły na Facebook grupę „Bielańskie Mamy”, w której pacjentki oddziału pokazują zdjęcia swoich dzieci, przyjętych na świat przez zespół prof. Dębskiego, często po bardzo trudnych ciążach. Matki podkreślają, że jedynie dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu zespołu lekarzy, ich dzieci miały szansę przyjść na świat, choć najczęściej inni nie dawali im szans. Grupa liczy już ponad 1800 osób, a z każdym dniem przybywa nowych członków.

Każda osoba chcąca wyrazić sprzeciw szkalowaniu dobrego imienia prof. Dębskiego i jego zespołu lekarzy, może dołączyć do organizowanej w Dniu Dziecka akcji. Manifestacja Matek odbędzie się 1 czerwca w godzinach 10:00-14:00 na placu przed głównym wejściem Szpitala Bielańskiego.

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisNowe standardy opieki okołoporodowej /projekt rozporządzenia z dnia 04.04.2018 r./
Następny WpisNadia 28tc /opowieść o wcześniaku 3