lifestyle

Medytacja

Kiedyś każdy dzień zaczynałam od medytacji.
To były chwile tylko dla mnie, przed poranną kawą.
Momenty wyciszenia przed zgiełkiem dnia.
Rano medytowałam a potem biegłam do pracy w EDS u Marka Egurolli – takie zderzenie dwóch światów 🙂

Medytacją także dzień kończyłam.
Od rana energetyzująca praca przy Tańcu z Gwiazdami a wieczorem medytacja w pozbawionym kolorów domu.
Potem wydarzenia w życiu prywatnym odcięły mnie od wielu moich rytuałów, między innymi od medytacji.
To mocno zachwiało moją wewnętrzną równowagą.

Aż jakiś czas temu, zupełnie przez przypadek, trafiłam na świeczkę o zapachu…medytacji. Przypadek? Nie sądzę 😉
Szybciej znak, że powinnam wrócić do swoich sprawdzonych sposobów wyciszania się, do łapania równowagi.

Świeczki Moon Lights Soy Candles  są tworzone ręcznie przez Magdalenę z niemodyfikowanego wosku sojowego oraz ekologicznych olejków eterycznych.  Zapachy zamknięte w szklanych słoiczkach to, oprócz wspomnianego przez mnie korzenno-drzewnego idealnego do medytacji, cytrusowy dający zastrzyk energii, orzeźwiający przez co idealny do pracy, zimowy – cynamonowy ale i słodki jak pudełko czekoladek oraz romantyczny – kwiatowy. Przeczytajcie, co sama Magda pisze o magii zapachów:

Pomyśl o zapachu skórki z pomarańczy, lasek cynamonu, pąków goździków czy lasek wanilii, rozkwitającej w ogrodzie róży, lawendy, czy świeżo posiekanej trawy cytrynowej… o zapachu świeżo upieczonego chleba, wiosny, deszczu, lasu, morza czy słońca na Twojej skórze… Wszystkie budzą emocje i otwierają zmysły, jedne odprężają i relaksują, inne pobudzają a niektóre leczą. Niewątpliwie dzięki zapachom możemy wprowadzić się w dobry nastrój  w ciągu całego dnia i mieć poczucie spełnienia i szczęścia.

Aromaterapią możemy się cieszyć w ciągu całego dnia- rozbudzić nasze zmysły rano i dodać sobie energii, zwiększyć naszą koncentrację i skupienie w ciągu pracy, wyciszyć się i zrelaksować wieczorem… Kiedy pisze te słowa obok klawiatury stoi zapalona świeczka „Twórczy Szał”, która pomaga mi pomaga oczyścić umysł i poprawić procesy myślowe. Mam też swoje ulubione świeczki do porannych ćwiczeń, do przygotowania posiłków, do ich jedzenia, do wieczornej relaksacji i medytacji. Moje świece mają swoje przeznaczenie. Każda z nich ma za zadanie poprawić Twoje samopoczucie w zależności od pory dnia i aktywności.

Zapachy są dla mnie ogromnie ważne! To, jakich perfum użyję pozwala odczytać mój nastrój. I odwrotnie – to, co poczuję po przebudzeniu wpłynie pozytywnie lub negatywnie na moje samopoczucie.
Drugą kwestią jest moje zamiłowanie do naturalnych produktów, kosmetyków, sposobów pielęgnacji. W tę moją ideologię wpisują się idealnie sojowe świece Moon Lights które, co dla mnie, wegetarianki od prawie 20 lat jest bardzo ważne, nie są produktami odzwierzęcymi.
I rzecz absolutnie najważniejsza – kocham świece! Jeszcze kilka la temu sama robiłam mydła, przetwory a także świece właśnie 😉 Teraz, ze względu na chorobę synka nie jestem w stanie stać i mieszać sama w garnkach, więc szukam  naturalnych produktów, które wykonuje ktoś inny.
O symbolu półksiężyca nie wspomnę, osoby, które mnie obserwują na instagramie dobrze wiedzą, że mam do niego słabość 😉
Świece Magdaleny są więc dla mnie idealne i z pewnością zamówię jeszcze przynajmniej trzy: czekoladową Słodką Namiętność (słodycze mniammm), Miłosną Euforię (kwiaty, oh kwiaty) oraz Czułe Otulenie na zimowe wieczory (zima – moja ukochana pora roku).


A Wy macie swoje sposoby na radzenie sobie z energią, która kumuluje się w organizmie podczas dnia? Medytujecie? A może praktykujecie joge? A może wycisza Was pachnąca kąpiel?

 

Moon Lights Soy Candles
Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisSymbol
Następny WpisKopenhaga