Macierzyństwo, Praca

Moje inne artykuły / macierzyństwo

„Czuły, niespieszny dotyk rąk rodzica działa na dziecko uspokajająco i stanowi podstawę budowania więzi. Krótko mówiąc, jest niezwykle ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia malucha. Badania wykazały, że dzieci przedwcześnie urodzone, które zaczęto dotykać i masować jeszcze w szpitalu, zdecydowanie szybciej zaczynały przybierać na wadze i miały szansę na szybsze wyjście do domu.” – portal Dzieci są ważne

„Ewelina Wiech – położna od 2014 roku pracuje w warszawskim szpitalu na oddziale Klinicznym Neonatologii. Podkreśla, że pracuje w szpitalu z tymi najmniejszymi. Mówiąc „najmniejszymi”, ma na myśli no•worodki i dzieci urodzone przedwcześnie. Nie zajmuje się maluszkami tylko na oddziale, bo uzupełnia swoje wykształcenie istotnymi dla pacjentów kursami. (…) Od września tego roku rozpoczyna kolejny ważny kurs w Centrum Nauki o Laktacji, dzięki któremu wkroczy na ścieżkę do zastania doradcą laktacyjnym.” – Kwartalnik Laktacyjny (2015)

„Co roku w Polsce przedwcześnie rodzi się ok 28 tysięcy dzieci. Wiele z nich zostaje na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej (OITN) przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Jest to niezwykle trudny czas dla rodziców wcześniaka. Rozłąka oraz brak możliwości przebywania z dzieckiem przez cały czas mogą wpływać negatywnie na wiarę w kompetencje rodzicielskie. dlatego należy tez zdecydowanie podkreślać, jak ważne dla zdrowia dziecka jest jak najwcześniejsze podanie matczynego pokarmu” – Kwartalnik Laktacyjny (2015)

 

••

foto Kasia Rękawek dla portalu Baby by Ann

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisProfilaktyka wirusa RS - spot społeczny
Następny WpisTo go wylecz w końcu - czyli bogaci i biedni, umysłowo ;)