Rozmawiam

Żyj z odwagą i lekkością!

Czy zastanawiałaś się kiedyś jakby to było żyć z odwagą i lekkością?

Nie realizujesz swoich pragnień bo się boisz, zapomniałaś czego chcesz od życia, albo nie masz śmiałości po to sięgnąć? Karolina Wilk, mama, która działa poza schematami, stworzyła program „Kobieta na ścieżce odwagi” „Pracując z kobietami takimi jak ty, stworzyłam program gdzie identyfikując i usuwając blokady, przeprowadzę Cię krok po kroku do miejsca, w którym zaczniesz działać z odwagą i lekkością, odrzucając to co Ci nie służy.”

Brzmi ciekawie, prawda?

No dobrze, ale czym właściwie jest odwaga? „Dla każdego może oznaczać coś innego. Niekiedy tę odwagę mamy w jednym temacie, a w innych sprawach nie – i jest to zupełnie normalne.” Dla Karoliny jest to także stan ducha i umysłu: „Nie mówię tu o takim bezrefleksyjnym parciu do przodu. Bo z odwagą wiesz kiedy się wycofać, kiedy zrezygnować, a kiedy walczyć, próbować i się nie poddawać. I robisz to w zgodzie ze sobą, z łagodnością dla siebie. Jednocześnie wiesz, że to przyniesie zmiany – i te zmiany masz w głowie okiełznane. Nie boisz się pobyć trochę w dyskomforcie. Jesteś szczera i autentyczna. Najważniejsze, że dla siebie”- bez zastanowienia odpowiada autorka programu.

Kiedy pytam dlaczego warto żebym odnalazła swoją odwagę i co takiego może mi ona zapewnić, Karolina przekonuje: „Odwaga przychodzi wtedy, kiedy wiesz gdzie jest Twoje TAK, a gdzie NIE. Przestaniesz się w życiu miotać, robić z siebie ofiarę, weźmiesz sprawy w swoje ręce. Zaufasz sobie, przestaniesz biadolić i marudzić. Weźmiesz odpowiedzialność za siebie. Będziesz wiedziała, kiedy mądrość masz w sobie, a kiedy trzeba sięgnąć po pomoc. Bo czasem trzeba. Nie będziesz się bała prosić o pomoc, bo przestaniesz myśleć, że to oznaka słabości”- i dodaje – „pokażesz to dzieło zakopane pod stertą kocy od wielu lat, gotowa na to, że świat może to zaakceptować, ale nie koniecznie cały – ale, bez względu na wszystko po prostu to puścisz.”

To nie jest pierwszy projekt Karoliny. Wcześniej tworzyła grupę Mamy poza schematami, w której wskazywała jak wyjść ze schematów i poszerzać swoje perspektywy, prowadziła 5 tygodniowy program Mamstermind, przeprowadzając mamy od pomysłu do działania, w zakresie pracy, hobby czy życia rodzinnego oraz Transmisje z radochą, gdzie pomagała stawiać pierwsze kroki osobom zaczynającym swoją przygodę z transmisjami live w social mediach.  Sztandarową działalnością Karoliny były wywiady z kobietami: matkami, przedsiębiorczyniami.

„Kobieta na ścieżce odwagi” jest niejako kontynuacją tego, co do tej pory robiła Karolina, a jednak otwiera nowy rozdział w jej zawodowej karierze. Jak przyznaje sama autorka, pomysł na program powstał w jej głowie w wyniku obserwacji kobiet, z którymi pracowała „Od dawna moi znajomi twierdzili, że ich motywuje i inspiruje – mnie te słowa obrzydły i zastanawiałam się mocno, co to tak naprawdę znaczy. Okazało się, że ja im dodaje odwagi i lekkości właśnie. Potem, kiedy brałam udział w różnej maści kursach, czy podczas programów, które prowadziłam,  widziałam super babki, z mega potencjałem, często z dobrymi warunkami bo miały czas lub pieniądze, albo nawet jedno i drugie – a one stały dalej w miejscu. Pomimo tego, że były na jakimś tam kursie i dowiadywały się wszystkiego czego potrzebowały,  ale dalej nie ruszały w żadną stronę. I ja sobie pomyślałam, że ja wiem co to jest – to brak odwagi i lekkości. Aż pewnego dnia, podczas warsztatów NVC, poczułam misję – żeby kobiety zaczęły żyć pełnią życia po prostu, bez tego całego poważnego podejścia. I żeby to mogły osiągnąć, ułożyłam kompleksowy plan – bo odwaga składa się z kilku filarów .”

Program „Kobieta na ścieżce odwagi” trwa 12 tygodni. Jest podzielony na 8 modułów, a uczestniczki mają do dyspozycji grupę na Facebook, wsparcie Karoliny podczas live’ów oraz spotkań na platformie Zoom. Kurs rusza 20 listopada.

Więcej informacji: www.wilkkarolina.pl


 

 

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni WpisPola 26tc ● fragmenty książki ZA WCZEŚNIE
Następny WpisWojtek 27tc ● fragmenty książki ZA WCZEŚNIE